Kursy walut(PLN)    4.75 4.76 5.41 4.38
Znajdź na mapie
Typ Cena od Powierzchnia od
do do
JAK ZWERYFIKOWAĆ POŚREDNIKA?
2011-03-22

Jak zweryfikować pośrednika? Od stycznia 2002 roku na rynku mogą pracować jedynie pośrednicy licencjonowani czyli tacy, którzy w wyniku pozytywnie zaliczonych egzaminów i odbytych praktyk zdobyli odpowiednie uprawnienia zawodowe. Zanim powierzymy więc swoją czasem życiową transakcję wybranemu pośrednikowi jest szereg uprawnień o które powinniśmy go spytać. Pytaj o wypełnienie podstawowych obowiązków
  1. Obowiązek posiadania licencji zawodowej (od dn.1.01.2002 r.)
  2. Obowiązek ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania zawodu (od dn.1.01.2001 r.)
  3. Obowiązek zawierania umów z klientami w formie pisemnej (od dn.1.01.2001r.)
  4. Obowiązek zgłoszenia bazy danych osobowych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (od dn.30.09.1999 r.).
Pytaj o przynależność do Stowarzyszenia Przynależność do organizacji zawodowej nie jest obowiązkowa, ale ten, kto należy do stowarzyszenia, udowadnia że chce działać w grupie i gotów jest poddać się weryfikacji środowiska. Jest to istotne w przypadku, kiedy dochodzi do sporów między klientami a pośrednikami. Stowarzyszenie jest w stanie wyciągnąć konsekwencje w stosunku do niewłaściwie działającego pośrednika, o ile, należy do organizacji zawodowej. Aby zweryfikować przynależność pośrednika do jednego z Polskich Stowarzyszeń Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można się zawsze z podanym stowarzyszeniem skontaktować lub sprawdzić na stronie www stowarzyszenia. Spis wszystkich stowarzyszeń umieszczony jest na naszej stronie. Pytaj o uczestnictwo w dodatkowych szkoleniach Dodatkowo stowarzyszenia organizują liczne szkolenia podnoszące kwalifikacje pośredników. Pytaj o przynależność do Systemu MLS Systemy MLS to najnowocześniejsze narzędzie na rynku dla pośredników nieruchomości jak i dla zwykłych obywateli. Są to sieci profesjonalnych biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które współpracują ze sobą przy sprzedaży, kupnie lub wynajmie nieruchomości. Współpraca odbywa się na ściśle określonych zasadach opracowanych przez lokalne stowarzyszenie pośredników w obrocie nieruchomościami. Z korzyścią dla klienta, System MLS narzuca uczestniczącym pośrednikom większy rygor działania jednocześnie dając zaawansowane narzędzia umożliwiające szybsze zawarcie transakcji oraz dostęp do dodatkowych informacji o rynku normalnie niedostępnych dla pośredników. Przynależność do Systemu MLS można również zweryfikować w lokalnym stowarzyszeniu lub poprosić o okazanie odpowiedniego certyfikatu.
Pracuj z najlepszymi. Kiedy chodzi o transakcje nieruchomości, każdy błąd może słono kosztować!
Dziś w serwisie
Oferty nieruchomości: 1438
Katalog firm23
Zobacz oferty nieruchomości, których ceny uległy zmianie za ostatni:
Aktualności z rynku

Dane z raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera wskazują, że żeby stać się właścicielem domu jednorodzinnego w Warszawie, w większości przypadków musimy dysponować kwotą rzędu miliona złotych. W najbliższym czasie zwiększenie limitów cenowych w programie MdM może wpłynąć na wzrost konkurencyjności oferty deweloperów w stosunku do rynku wtórnego. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości powinna ucieszyć bardzo korzystna sytuacja na rynku kredytów hipotecznych.

W grudniu minionego roku w serwisie internetowym Narodowego Banku Polskiego ukazał się kolejny z cyklu raport o sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce, który powstał także z danych dostarczanych za pośrednictwem NSoft S.A.

Warto wiedzieć

Przeważnie każdy, kto przeprowadzał w życiu chociaż jedną transakcję na rynku nieruchomości stawał przed wyborem czy skorzystać z usług pośrednika działającego w obrocie nieruchomościami.

Od stycznia 2002 roku na rynku mogą pracować jedynie pośrednicy licencjonowani czyli tacy, którzy zdobyli odpowiednie uprawnienia zawodowe. Zanim powierzymy więc swoją, czasem życiową, transakcję wybranemu pośrednikowi powinniśmy go zweryfikować.

LocumNet Online